29 Ekim Cumhuriyet Koşusu

2021 Yılında ilkini düzenlediğimiz Cumhuriyet Koşusunu her yıl 29 Ekime en yakın pazar gününde ilçemizde 6 km'lik bir parkurda büyük bir katılım ve coşkuyla düzenliyoruz.

Toplamda 1000 kişi kontenjan belirlenen koşuda minikler kategorisinde 6-9 yaş, çocuklar kategorisinde 10-13 yaş ve büyükler kategorisinde 14 yaş ve üstü kadın erkek sporcular mücadele edecekler.

Koşucular yanı sıra paten sporu ile ilgilneneler içinde paten kategorisi bulunan etkinliğe tüm paten sporcuları da katılabilir.


Yarış Büyüklerde 6000 metrelik parkurda koşulurken, çocuklar 2000 metre, minikler 1000 metrelik parkurda derece yapmak için koşacaklar.


Koşu Yarışına katılan kadın ve erkek kategorilerindeki büyük sporcular cumhuriyet altını ödülünü alabilmek için mücadele ederken ikinci olan sporcular yarım altın, üçüncü olan sporcular çeyrek altın için ter dökecekler.
Paten büyükler, koşu çocuklar ve minikler kategorisinde yarışan sporculardan birinci olan çeyrek altın, ikinci olan sporcu gram altın üçüncü olan sporcular yarım gram altın için koşacaklar.
Etkinliğe katılan tüm sporculara hatıra madalyası verilecek.

Etkinlik kayıtları etkinlik tarihinden 2 ay önce www.goptaspor.com online başvurular sekmesinden açılacak olup kontenjanlar dolunca kayıtlar kapanacaktır.
1911 kez izlendi - 6.4.2022