3X3 Basketbol Zafer Kupası

Türkiye’de 2013 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu öncülüğünde hayata geçirilen 3x3 Türkiye Turu’na her yıl binlerce basketbol sever katılıyor. Üstelik turnuvalara katılmak için lisanslı basketbolcu olmanıza gerek yok. ilçe içinden ve dışından Basketbol sporunu seven, kendini ispatlamak isteyen herkes 3x3 Turnuvalarına katılabilir.3X3 NEDİR?

Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiştir. Maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.

NASIL OYNANIR?

3 asil 1 yedek oyuncudan oluşan takımlar yarı sahada (tek potada) 10 dakikalık maçlar oynarlar. Hücum süresi 12 saniye olan maçlarda oyuncu değişimi sınırsız olup, bireysel faul yerine takım faulü uygulanır.

NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

Gaziosmanpaşa belediyemizin içerisinde bulunan beyaz masa danışma birimine gelerek kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. ayrıca duyuru afişinde bulunan diğer adrese gelerek veya iletişim numarasını arayarak bilgi alabilir veya kayıt yaptırabilirsiniz.

30 ağustos zafer bayramı vesilesiyle düzenleyeceğimiz turnuvamıza 14 yaş üzeri kadın-erkek her spor sever takımını kurup katılabilir. Takımlar 4 er kişiden oluşacaktır.

MÜSABAKA ZAMANI.
Katılımcı takım sayılarına göre fikstürler hazırlandıktan sonra maç saatleri ve yerleri takımlarımıza bildirilecektir.

ÖDÜLLER

KADIN VE ERKEK KATAGORİLERİNDE

1. TAKIMA 200 TL hediye çeki( her bir sporcu için)
2. TAKIMA 150 TL hediye çeki( her bir sporcu için)
3. TAKIMA 100 TL hediye çeki( her bir sporcu için) verilecektir.
2638 kez izlendi - 19.8.2021