Yüzme

Yüzme sporuyla ilgili bilinen en genel bilgi, bu sporun tüm vücut kaslarının çalışmasında son derece etkili olduğu ve bu durumun da sağlık için çok faydalı olduğudur. Yüzmenin tüm kasların çalışmasına etki ettiğini kişi yüzerken rahatlıkla hissedebilir. Özellikle yeni başlayanlar tüm kasların çalıştığını vücutlarında yüzme sonrasında daha net fark edebilirler.

Vücuttaki kasların çalışmasında suya karşı yapılan kuvvetin etkisi büyüktür. Yüzme sonrasında kasların aşırı zarar görmemesi için öncesinde hafif egzersizler yapmak yararlı olabilir. Yüzmenin farklı stilleri bulunmaktadır. İnsanların tamamı aynı şekilde yüzmezler.

Herkesin kolay bulduğu bir yüzme stili bulunmaktadır. Yüzme stillerinin doğru uygulanabilmesi için nefes tekniklerinin ve yüzme esnasında vücudun nasıl kullanılacağının doğru öğrenilmesi de önemlidir. Bu şekilde vücut yorulmak yerine aksine dinginlik kazanacak ve kişi ruhsal bakımdan kendini daha rahat hissetmeye başlayacaktır.yüzme dört sitilde yapılabilir. SERBEST, SIRTÜSTÜ,KELEBEK VE KURBAĞLAMA.

Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksimizde uzman antrenörlerimiz esşliğinde sizde Yüzme sporu yapıp sağlıklı ve zinde kalabilirsiniz.
_________