Gaziosmanpaşa Belediyesi Okçuluk Kupası

Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü tarafından ilk kez 2022 yılında düzenlenen Okçuluk Turnuvası’na İstanbul genelinde faaliyet gösteren kulüpler katılıyor.

2022 yılında yapılan turnuvaya katılan 12 kulüpten 204 sporcu, kıyasıya mücadele etti. Turnuvanın sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

Ata sporumuz okçuluğu yaygınlaştırmak ve gençlere sevdirmek amacıyla "Gaziosmanpaşa Belediyesi, Okçuluk Kupası” adı altında bir tunuva düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyonda, 15 kulüpten 204 sporcu mücadele etti. Sporcular; 9-10 yaş klasik yay kadın-erkek, 11-12 yaş klasik ve makaralı yay kadın-erkek ve 13-14 yaş klasik ve makaralı yay kadın-erkek kategorilerinde bireysel ve takım olarak yarıştılar. Heyecanlı dolu turnuvanın ardından dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.

Turnuvaya katılan sporcuları tebrik eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Ata sporumuz okçuluk, aslında unutulmaya yüz tutmuş bir spordu. Ama Sayın Bilal Erdoğan’ın öncülüğünde, Okçuluk Federasyonu’nun başlatmış olduğu çalışmayla birlikte, biz de ilçemizde dört yıldır okçuluk sporuna destek vermeye, sizleri bu anlamda birleştirmeye, geliştirmeye gayret ediyoruz. Sporun her alanında bu etkinliklerin devam etmesi için ilçemizde ve İstanbul genelinde bu tür faaliyetlerin içinde olmaya, önde olmaya devam edeceğiz” ded