Gaziosmanpaşa Belediyesi U11 Futbol Turnuvası Başlıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl düzenlenen Gaziosmanpaşa Belediyesi U11 Futbol Turnuvası ilçemizde bulunan amatör futbol kulüplerinin alt yapı takım ve sporcularına yönelik gerçekleştirilmektedir.


Organizasyonla birlikte ilçede bulunan spor kulüpleri arasındaki dostluk bağları kuvvetlendirilirken oynanan müsabakalarda da geleceğin yıldızı sporcular tespit edilecek.


Sporu ve Sporcuyu destekleyen ve her yıl düzenli olarak maddi ve ayni yardımlarla spor kulüplerinide destekleyen Gaziosmanpaşa Belediyesi bu ve benzeri turnuvalarla hem sporu tabana yayıyor hemde ilçede ulusal ve uluslararası spor organizasyonları düzenleyerek ilçe halkına sportif bir yaşam sunuyor.


Toplamda 3 hafta sonu sürecek turnuvaya ilçemizde yer alan 12 Amatör Futbol kulübünden 16 takım katılım sağladı, katılan takımlar 14 sporcu 1 antrenör olarak turnuvalarda yer alırken grup müsabakaları sonunda finaller oynatılacak.


23 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek 3.lük, 4.lük maçları sonrası oynanacak final müsabakaları ile sona erecek turnuva açılışı Belediye Başkanımız Sn. Hasan Tahsin Usta'nın santra vuruşu ile 8 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 12:00'da başlayacaktır.


Turnuva sonunda ilk 3 derece alan takıma kupa verilirken, dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli ödüller verilecektir.