Gaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını Paylaştı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Okullar Arası Satranç Turnuvası” düzenledi. Dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta takdim etti.

Gaziosmanpaşa Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuvaya 30 okuldan 180 sporcu katıldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde düzenlenen turnuva, zorlu müsabakalara sahne oldu. Okullar, 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşan okul takımlarıyla kıyasıya mücadele etti. 5 kategoride düzenlenen ve 2 gün süren turnuvanın sonunda dereceye girenlere ödüllerini, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta takdim etti.

“İLK DEFA TURNUVAYA KATILDIM”

Turnuvaya katılan 4. sınıf öğrencisi Berra Hayta, “Yaklaşık 4 yıldır satranç oynuyorum. Satranç oynamayı seviyorum, yani severek oynuyorum. İlk defa turnuvaya katıldım. Çok güzel bir duygu, burada olmak. Bu turnuvayı düzenleyenlere gerçekten çok teşekkür ederim. Diğer takım arkadaşlarımı ve diğer herkesi de tebrik ediyorum” dedi.

“BÖYLE TURNUVALARIN DA AYRI BİR HAVASI OLUYOR ZATEN”

Kerem Zahit Özyılmaz, “İlkokulda satranca başladım. Satranca başlamamın asıl sebebi; çok sevdiğim bir alandı, bir de hocalarım sağ olsun teşvik etti. Böyle turnuvaların da ayrı bir havası oluyor zaten. Çok güzel eğleniyoruz, güzel vakit geçiyoruz. İnşallah böyle programlar daha fazla olur. Rakiplerimiz de iyiydi, güzel rakiplerdi. Ortam olarak da güzel bir ortam” diye konuştu.
72 kez izlendi - 4.4.2022
Gaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını PaylaştıGaziosmanpaşalı Öğrenciler Satrançta Kozlarını Paylaştı