29 Ekim Cumhuriyet Koşusu Kayıtları Başlıyor

Sporu ve Sporcuyu destekleyen, önemli spor organizasyonları ile sporda da marka ilçe olma
yolunda ilerleyen Gaziosmanpaşa Belediyesi geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 29 Ekim Cumhuriyet
Koşusu ile ülkemizdeki birçok elit atleti Gaziosmanpaşa'da buluşturmuştu.

Bu yılda Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından 2.si düzenlenecek 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu kayıtları 04 Eylül Pazar günü başlıyor.

29 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikte Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yılını büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

Toplamda 1500+ kişi kontenjan belirlenen koşuda minikler kategorisinde 6-8 / 9-11 Yaş yaş çocuklar kategorisinde 12-15 yaş ve büyükler kategorisinde
16 yaş ve üstü kadın erkek sporcular mücadele edecekler.


6000 METRELİK PARKUR BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLACAK

Yarış 16 Yaş üstü büyüklerde 6000 metrelik parkurda koşulurken, 12-15 yaş çocuklar 2000 metre,6-8 / 9-11 yaş minikler ise 1000 metrelik parkurda derece yapmak için yarışacaklar.

BÜYÜK ÖDÜL CUMHURİYET ALTINI TOPLAM ÖDÜL 57.000 TÜRK LİRASI

Etkinliğe katılan kadın ve erkek kategorilerindeki genel klasman sporcuları Cumhuriyet altını ödülünü alabilmek için mücadele ederken ikinci olan sporcular yarım altın,
üçüncü olan sporcular çeyrek altın için ter dökecekler.

Bu sene 7'den 77 ye tüm yaş gruplarında ödüller dağıtılan koşuda yaş kategorilerinde de ödül ve kürsü yapılacak ve yarışlarda toplamda 57.000 TL ödül dağıtılacak.


KAYITLAR AÇILDI, SON KAYIT TARİHİ 17 EKİM PAZARTESİ, KİT DAĞITIMI 22-23 EKİM

Cumhuriyet Koşumuza https://spor.gaziosmanpasa.bel.tr/menu linkinden kayıt olabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 17 Ekim Pazartesi günü olacak etkinliğin yarış kiti dağıtımı 22-23 Ekim Cumartesi ve Pazar günleri Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezinden yapılacaktır.

Genel bilgiler ve talimatlara kayıt olurken sayfa altındaki taahhütnameyi okuyunuz yazan yeri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Koşu Tarihi 29 Ekim 2022 Cumartesi Saat 09:30 Yer Sedat Balkanlı Spor Parkı (Gaziosmanpaşa Avrasya Hastanesi Yanı)

Ulaşım için İsterseniz İETT otobüsleri ile Gaziosmanpaşa Küçükköy'e gelerek, isterseniz M7 Metro hattı ile Kazım Karabekir veya Yenimahalle İstasyonlarında inerek, dilerseniz M1 Metro,
Metrobüs, T4 Tramvay araçlarından aktarma yaparak Gaziosmanpaşa Merkeze ulaşıp otobüs, minibüs v.b toplu taşıma araçları ile etkinlik alanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tüm detaylara www.goptaspor.com internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Genel Bilgiler,Kurallar,Talimatlar ve Taahhütname için aşağıdaki linki tıklayınız

https://spor.gaziosmanpasa.bel.tr/userfiles/document/7-cumhuriyet-kosusu-talimatlar-yasal-veri-izni-ve-muvafakatname.pdf